دانلود کاتالوگ

تفاوت های اصلی چاپ دیجیتال با افست…


چاپ افست و دیجیتال دو روش اصلی چاپ هستند و هرکدام ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند. در ادامه، تفاوت‌های اصلی بین این دو روش را بررسی خواهم کرد:

1. روش چاپ:

– چاپ افست: در این روش، برای چاپ از صفحه‌های فلزی و ماشین آلات مخصوص استفاده می‌شود. جوهر افست صفحه را مرطوب می‌کند و سپس به کاغذ منتقل می‌شود.

– چاپ دیجیتال: در این روش، استفاده از صفحه‌ها و جوهر افست نیست. به جای آن، از یک پرینتر دیجیتال و تکنولوژی لیزر یا جوهرافشان استفاده می‌شود.

2. قابلیت تنوع و انعطاف‌پذیری:

– چاپ افست: این روش برای تیراژ بالا و چاپ حجم زیاد مناسب است. امکان استفاده از انواع کاغذها، جنس‌ها، رنگ‌ها و تکنیک‌های خاص چاپ (مانند لمینیت، سلفون مات و براق، روکش UV و …) وجود دارد.

– چاپ دیجیتال: این روش برای تیراژ کمتر و چاپ سریع مناسب است. قابلیت انعطاف و تغییرات سریع در طرح‌ها و محتواها وجود دارد. همچنین، این روش امکان چاپ متغیر و هر چاپی با ویژگی‌های خاص به مشتری را فراهم می‌کند.

3. کیفیت چاپ:

– چاپ افست: این روش برای چاپ با کیفیت و وضوح بالا شناخته شده است. از طریق ترکیب صفحه‌ها و جوهرها، نتایجی با جزئیات دقیق و رنگ‌های زنده و واقعی به دست می‌آید.

– چاپ دیجیتال: این روش نیز به خوبی کیفیت چاپ را ارائه می‌دهد، اما ممکن است در مقایسه با چاپ افست، کمی کیفیت کمتری در جزئیات را نشان دهد. با توسعه فناوری، کیفیت چاپ دیجیتال همچنین بهبود یافته است.

4. هزینه:

– چاپ افست: این روش برای تیراژ بالا اقتصادی‌تر است، زیرا هزینه تنظیم صفحه اولیه و تجهیزات اولیه بالا است، اما هزینه چاپ هر واحد در تیراژ بالا کاهش می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *